Çankayada Memleketin Kısmeti oyunu büyük beğeni topladı

ÇANKAYA'DA 'MEMLEKETİN KISMETİ' OYUNU BÜYÜK BEĞENİ TOPLADI

Sanatın merkezi olan Çankaya Belediyesi'nden “Memleketin Kısmeti” oyunu ücretsiz olarak vatandaşlara sunuldu. Ankara Ekin Tiyatrosu oyuncularının sahnelediği “Memleketin Kısmeti” oyunu Ankaralı sanatseverlerin büyük beğenisini topladı.

Ankara Ekin Tiyatrosu oyuncuları tarafından sahnelenen Aziz Nesin'in hayatının ve dünya görüşünün anlatıldığı "Memleketin Kısmeti" oyunu izleyenlerden büyük beğeni topladı.

AZİZ NESİN’E VEFA

Türk edebiyat tarihinin büyük ismi Aziz Nesin’in anısına bir vefa ve minnet borcu niteliğinde sahnelenen oyunda, ustanın öykülerinden yapılmış bir uyarlamadan öte, Aziz Nesin bugün hayatta olsa, kendi gözünden memleketin bugünkü durumuna dair düşünceleri ve duyguları izleyici ile paylaşıldı. “Neye niyet ettiğini unutan memleketler, kısmetlerine düşenlerden şikayet etmemelidir” anlayışı ile Haluk Işık tarafından kaleme alınan, Murat Atak’ın yönettiği oyunu Türkiye‘nin usta tiyatro sanatçıları yorumladı.

İki saat süren ve alkışlar arasında tamamlanan oyunun ardından Çankaya Belediye Başkan Yardımcısı Gülsün Bor Güner çiçek takdim etti.  

Yorum Gönder

Yorumlar