Engin Altan Düzyatan’a Mamaklı ressamdan mesaj

ENGİN ALTAN DÜZYATAN’A MAMAKLI RESSAMDAN MESAJ

Mamaklı Ressam Songül Ünal, 40’ın üzerinde eserin yer aldığı ilk sergisini Mamak’ta açtı. Açılışa Mamak Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Düğmeci de katıldı. Ücretsiz olarak gezilen sergi, 31 Mart Çarşamba gününe kadar açık olacak.

EVİNDEKİ RESİM ATOLYESİYLE BAŞLADI

Çocukluk hayali olan ressamlığı yıllar sonra gerçekleştiren Ünal, hayalini gerçekleştirmek için önce evinde bir resim atölyesi açtı. Aliminyum rölyefle başlayan resim yapma tutkusunu ardından karakalem çalışmalarına yansıtan Ünal,  üç yılın ardından yağlı boya ile anılarını, hayatını, çiçek ve hayvan tablolarını resmetti. “EV HAYATIMI VE SANATIMI  BİRLİKTE YÜRÜTÜYORUM”

Resim yapmanın kendisini çok mutlu ettiğini belirten Ressam Ünal,  “ Çocukluk hayalim olan resim sevdam hep sürdü. Ev hayatımı ve sanatımı birlikte yürütüyorum. İlk sergimi tarihi bir mekânda açmış olmaktan da çok mutluyum. Resim sanatı artık benim hayatımın bir parçası. Sürekli hayal ediyorsunuz. Ya da gördüğünüz sizi çok etkileyen bir olayı gözünüzün önünde canlandırarak, resmediyorsunuz. Özellikle atlara olan merakım, soyadımdaki Gül’den dolayı çiçeklere olan merakım ve çocukluğumda unutamadığım anılar tablolarıma konu oldu. Çalışmalarımı evimde açtığım atölyemde yapıyorum” diye konuştu. Ressam tüm Başkentlileri sergisini gezmeye davet etti.ENGİN ALTAN DÜZYATAN’A SERGİDEN BİR ARMAĞAN

En büyük hayalinin Paris’e giderek, sokak sanatçılarını izlemek olduğunu belirten Mamaklı Ressam, Engin Altan Düzyatan’ın 2017’de açtığı “Sen de Tanık Ol” adlı fotoğraf sergisinden etkilenerek yaptığı tabloyu Düzyatan’a hediye etmek istiyor.

Ünlü sanatçının Kenya’da çektiği vahşi hayvanların yiyecek bulmak için çıktıkları göç yolculuğunun fotoğraflarından birini resmeden Ünal, tabloyu Düzyatan’a armağan ederek, Afrika’da açılacak su kuyularına destek olmak istiyor. Düzyatan’a sosyal medya hesaplarından ulaşmaya çalıştığını kaydeden Ressam Ünal, Düzyatan’ın kendisine cevap vermesini beklediğini aktardı. 


Yorum Gönder

Yorumlar